Pomóóóc! Mám doma tínedžera!

(Navigácia pre rodičov dospievajúcich detí)

Ste rodičom tínedžera? Kladiete si otázky, ako prežiť jeho pubertu?

Máte dojem, že vám rodičovstvo tínedžera niekedy prerastá cez hlavu? Končí každý váš pokus o diskusiu nezhodami, hádkami, konfliktami a vzájomným neporozumením? Trávi vaše dieťa príliš veľa času na internete? Trápite sa so zlým prospechom, prípadne úplným nezáujmom o školu? Máte obavy, že vaše dieťa experimentuje s alkoholom, marihuanou, prípadne tvrdšími drogami? Máte pocit, že vaše dieťa trpí depresiami, alebo úzkosťami? Pýtate sa, čo je ešte normálne a kde už vyhľadať špecifickú odbornú pomoc?

Obráťte sa na KASPIAN. Ponúkame poradenstvo pre rodičov, prípadne starých rodičov.

Byť rodičom nie je jednoduché. Každá rodina, rodič aj tínedžer je jedinečný a jedinečné situácie vyžadujú jedinečné riešenia. V KASPIAN-e vám ponúkame osobný prístup v individuálnych konzultáciách a hľadanie konkrétnych riešení situácií, ktorým čelíte.

Kde?

V klube KASPIAN na Furdekovej ulici 6/A. Budova sídli v areáli detského ihriska.

Cena?

Poradenstvo je bezplatné (prípadne za dobrovoľný príspevok na podporu činnosti organizácie).

Kedy?

Každý piatok od 15:00 – 18:00. Konzultácia trvá 45 minút alebo v doobedných hodinách na základe dohody.

Ako si objednať termín individuálnej konzultácie?

Dohodnite si s nami piatkový termín na emailovej adrese: kaspian@kaspian.sk.

Kto sa Vám bude venovať?

Marína Bartoňová

Liečebná pedagogička, mama troch detí vo veku  8,11 a 13 rokov. V minulosti pracovala v dennom psychiatrickom stacionári pre mládež. Momentálne je dlhoročnou pracovníčkou s deťmi a mladými ľuďmi v nízkoprahovom klube KASPIAN, v ktorom sa venuje poradenstvu a prevencii rizikového správania.

Janine Lacho

Vyštudovaná sociálna pracovníčka, koučka a terapeutka. Skúsenosti s prácou s tínedžermi načerpala ako lektorka prevenčného programu na základných a stredných školách, pri vedení nízkoprahovej kaviarne pre stredoškolskú mládež, ako členka tímu dorasteneckého klubu a ako mentorka dospievajúcich dievčat. Žije v mužskej domácnosti, okrem manžela má aj troch dospievajúcich synov.