Terén

Terénni pracovníci vychádzajú za deťmi a mladými ľuďmi do ulíc. Sú pre nich podporou v období dospievania, pomáhajú im orientovať sa v nových situáciách a hľadať riešenia v tých ťažkých. Ponúkajú pomoc a preventívne aktivity. Vytvárajú podmienky na uskutočnenie nápadov a spolu s mladými ľuďmi tieto aktivity aj realizujú napr. športové podujatia.

Ponuka služieb a aktivít je určená deťom a mladým ľuďom vo veku od 7 do 23 rokov, na miestach, kde bežne trávia svoj voľný čas.

Kedy sme v teréne:

Pondelok 14:00 – 18:00 hodiny
Streda14:00 – 18:00 hodiny
Štvrtok14:00 – 18:00 hodiny
Piatok14:00 – 18:00 hodiny

Kde: petržalský skatepark, bikrosová dráha, Ovsište, obchodné centrá, námestia a školské ihriská

Skatepark

Je centrom rôznych športových aktivít, podujatí a aj zázemím pre našich terénnych pracovníkov. Ako jediné verejné športovisko svojho druhu v Bratislave slúži hlavne jazdcom na bicykloch, freestyle kolobežkách, korčuliach a skateboardoch. Do skateparku je voľný prístup, ale vzhľadom na typ športov je pohyb v areáli, len na vlastné riziko.

V roku 2006 sme ho kompletne zrekonštruovali. Dnes sa ho spolu s jazdcami snažíme udržiavať a zveľaďovať tak, aby sa jeho návštevníci cítili dobre a bezpečne. Tento priestor využívame aj vďaka symbolickému nájmu od Mestskej časti Petržalka.

Kontakt

Športové podujatia

Scoot Jam

Scoot Jam je súťaž jazdcov na kolobežkách pri predvádzaní trikov voľným štýlom. Súťaž pre všetkých pripravujú mladí ľudia zo skateparku pod zastrešením KASPIAN-u. Súťaží sa v kategóriách amatér, pokročilý, profi a street. Video zo súťaže si môžete pozrieť TU. Aktuálne pripravujeme súťaž SPINEO Scoot Jam 22. Jej štatút si môžeš prečítať TU a prihlášku nájdeš TU.

Better Sport Life Jam

Better Sport Life Jam medzinárodná súťaž jazdcov na bicykloch vo voľnom štýle. Vychádza z iniciatívy mladých jazdcov, ktorí sú aj tvorcami tohto projektu. Súťaž je určená najmä mladým ľuďom, ktorí sa aktívne venujú BMX, MTB cyklistike, alebo s ňou sympatizujú.

Viac sa dozviete: