PIK-NIK 2021

Už tradične KASPIAN organizuje PIK-NIK, komunitné podujatie, ktoré si môžu vychutnať ľudia z blízkej komunity v Petržalke, ale aj širšia verejnosť.

Tento rok akcia prebehla v slnečnú sobotu, a to 04.09. 2021, v poobedných hodinách, na Furdekovej. 

PIK-NIKu sa zúčastnili veľkí i malí, rodiny s deťmi, či dokonca starí rodičia. Rodinnú atmosféru, či užiť si čas so susedmi, kamarátmi a známymi si prišlo vychutnať viac ako 200 návštevníkov. 

 

Pre deti sme si pripravili tvorivé workshopy, kde si mohli s pomocou našich dobrovoľníčok- Adi a Katky, vyrobiť svietniky, či náramky. Pozornosť trhal aj veľký nafukovací hrad, ktorý bol počas trvania akcie plne obsadený. Športového ducha bolo vidno však aj pri súťažení v ping-pongu, kalčete alebo pokusoch na slack-line. Hravú idylku výborne dotvárali tulivaky, či piškvorky životnej veľkosti.

Celým priebehom akcie do diania vťahoval ľudí šikovný moderátor Martin Žák, ktorý v Petržalke vyrástol a jeho láska k nej bola cítiť. Okrem toho si pre najmenších pripravil pútavé divadielko „ O lyžičke z Banskej Štiavnice.“

Počas dňa nám hudbou atmosféru spríjemňovala šikovná kapela Majdur&band, ktorá hrala na kontrabas, cimbal, gitary, či violu, vlastné piesne. 

Mamičky s najmenšími deťmi mali k dispozícii 10 stanovísk s osvedčenými Montessori aktivitami, ktoré boli veľmi vyhľadávané. Veľkolepým zakončením nášho programu bola atraktívna, svetelná show od umelcov z Anta Agni.

 

To však nebolo všetko ! Počas celej akcie si návštevníci mohli vybrať chutné občerstvenie z našej gastro zóny. V ponuke sme mali  HOT-DOGy, rôzne koláčiky, grilované oštiepky, či hermelíny. 

Návštevníci si taktiež mohli zobnúť aj z čerstvého ovocia, či osviežiť sa limonádami, a to úplne zadarmo. To, že všetkým chutilo vieme, pretože sme vypredali takmer všetko jedlo.  Skvelú kávičku nám už tradične počas celej soboty pripravovali kamaráti z“ Café Mobil“.

Veľká vďaka patrí predovšetkým partnerom z z LIDL Slovensko, Nadácie ZSE, Magistrátu hlavného mesta Bratislava či Heinekenu, bez podpory ktorých by PIK-NIK 2021 nebol tak skvelý, ako naozaj bol.

Nezabúdame ani na našich dobrovoľníkov, ktorí sa od začiatku až do konca starali o to,  aby akcia prebehla bez komplikácií. Veľká vďaka patrí aj fotografke Lucii Cabajovej, ktorej sa podarilo urobiť nielen fotky, ale zachytiť momenty nenahraditelnej atmosféry, ktorá sa PIK-Nikom celý deň niesla. Ďakujeme, bez vás by to nešlo.