PIK – NIK 2023

9. septembra sme v poobedných hodinách odštartovali veľkú komunitnú akciu PIK-NIK 2023. Deti, tínedžeri, rodičia, starí rodičia, ale aj širšia komunita, si tak na sídlisku priamo v Petržalke mohli užiť bohatý program.

Spolu s našimi dobrovoľníkmi sme pripravili kreatívne workshopy pre veľkých aj malých, v rôznych časoch. Využiť kreativitu, či samostatne tvoriť, mohli decká aj pri graffiti workshope, či Montessori dielničkách. Vyblázniť sa mohli na veeeľkej nafukovacej šmýkačke, no skutočnú pozornosť pútalo maľovanie na tvár.

Neskôr, keď sa už návštevníci stihli oboznámiť s priestorom, čakalo na nich divadlo ,,Kotvička“. Martin Žák z Divadla Agape, okrem hrania a moderovania, mal pre decká prichystanú aj mini diskotéku, či spoznávanie najväčších hitov a ďalšie.

Atmosféru vynikajúco dopĺňali piesne kapely Mar band, ktoré si navštevníci mohli vypočuť napríklad aj popri občerstvení. Rôzne koláčiky, zemiakové pagáče, palacinky, hotdogy a ovocie, limonády – to bolo naše gastro, ktoré potešilo chuťové bunky nielen detí.

Čerešničkou na torte, ktorá so sebou okrem potlesku priniesla híkanie či nadšenie v tvári, bola ohňovo svetelná show od umelcov z Anta Agni.

 

VEĽKÉ ĎAKUJEME patrí najmä našim dobrovoľníkom – Tomášovi, Vilovi, Matúšovi, Veronike a Viktorovi, Soni, ktorí nám pomohli s prípravou priestorov pred akciou, ale aj s jej plynulým priebehom. Vďaka patrí aj Zuzke, Veronike, či Kamilovi, ktorých ste mohli zastihnúť pri worskhopoch, palacinkách a káve a taktiež Andrejovi a Lucii, pri graffiti workshopoch. Poďakovanie patrí aj našej fotografke Baške, ktorej zábery nám budú ešte dlho pripomínať originálne momenty z tejto akcie.

 

Krátky zostrih TU.

 

Projekt je realizovaný s finančnou podporou mestskej časti Bratislava-Petržalka.

Toto podujatie bolo podporené z dotácií Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR v oblasti práce s mládežou, ktoré administruje NIVAM – Národný inštitút vzdelávania.

Na realizáciu projektu bola poskytnutá dotácia z rozpočtu hlavného mesta Sr Bratislavy prostredníctvom Nadácie

Za podporu ďakujeme spoločnosti Lidl SlovenskoLidl Slovensko.