Skatepark

skateparkSkatepark na Námestí republiky je obľúbené miesto, kde sa deti a mladí ľudia stretávajú. V roku 2006 sme ho zrekonštruovali a odvtedy  je centrom rôznych komunitných aktivít a podujatí. Spolu s jeho mladými návštevníkmi skatepark udržiavame a zveľaďujeme.

Je jediným verejným športoviskom svojho druhu v Bratislave a slúži hlavne jazdcom na bicykloch, freestyle kolobežkách, korčuliach a skateboardoch. V zadnej časti parku je ideálny priestor pre flatland. Do skateparku je voľný prístup, ale vzhľadom na typ športov je pohyb v areály len na vlastné riziko. Dôležité je dodržiavať pravidlá skateparku, aby sa v ňom návštevníci cítili dobre a bezpečne. Tento priestor využívame vďaka nájmu od Mestskej časti Petržalka.

Prevádzkové podmienky skateparku

V priestore skateparku sa organizujú rôzne súťaže ako sú Scoot Jam a Better Sport Life Jam (kedysi Concrete Jungle Jam).

Scoot Jam je súťaž jazdcov na kolobežkách pri predvádzaní trikov voľným štýlom na prekážkach v Petržalskom skateparku. Súťaž pre všetkých pripravujú mladí ľudia zo skateparku pod zastrešením občianskeho združenia KASPIAN. Súťaží sa v kategóriach amatér, pokročilý, profi a street. Toto celodenné podujatie prezentuje schopnosti jazdcov v tomto športe a zároveň aj oceňuje tých najschopnejších. Počas dňa sa predstavujú súťažiaci jazdci z celého Slovenska. Podujatie taktiež vytvára priestor na výmenu skúseností, získavania cenných kontaktov a propagáciu tohto dynamicky rozvíjajúceho sa športu. Viac info sa dozvieš tu.

Better Sport Life Jam medzinárodná súťaž jazdcov na bicykloch vo voľnom štýle. Vychádza z iniciatívy mladých ľudí, ktorí jazdia v Petržalskom skateparku a sú aj tvorcami tohto projektu. Súťaž je určená najmä mladým ľuďom, ktorí sa aktívne venujú BMX, MTB cyklistike, alebo s ňou sympatizujú. Je to špecifické podujatie, na ktorom sa počas dňa predstaví niekoľko desiatok súťažiacich jazdcov zo Slovenska a zahraničia. Na jednom mieste predstavia to najlepšie čo vedia. Viac o organizátoroch sa dozviete tu.

 

20160516_162210