KASPIAN chat

KASPIAN chat je služba, kde sa snažíme ponúknuť mladým pomoc v ťažkých situáciách. Vytvárame dostupné poradenstvo a preventívny obsah na sociálnych sieťach. Jeho princíp spočíva v tom, že poradcu kontaktujú mladý cez chat, kde následne prebieha podporný, poradenský, prípadne krízový rozhovor. Služba chatu je anonymná, takže nám stačí len prezývka. Nie je potrebné sa u nás registrovať a služba je aj bezplatná. 

 

Hlavnou cieľovou skupinou je mládež do 30 rokov z Bratislavy a okolia.

 

Sme online štyrikrát do týždňa:

Pondelok 20:00 – 22:00

Utorok 12:30 – 14:30

Štvrtok 12:30 – 14:30

Piatok  13:00 – 15:00

Časy sa môžu meniť, aktuálne sú vždy na našom IG.

 

Pravidlá KASPIAN chatu

 

Na chate pracuje viacero poradcov a striedame sa v službách, takže sa môžeš stretnúť s rôznymi z nás. Budeme s tebou hľadať možnosti a cesty vedúce k riešeniam tvojich problémov. Ľudia KASPIAN chatu.

Marína

Našim cieľom je byť pri deckách a pomáhať im tam, kde sú, trávia čas a nadväzujú vzťahy. Online priestor je pre nich rovnako dôležité miesto ako domov, škola, ulica. Preto som sa rozhodla presunúť do online priestoru. Chcem byť nápomocná pre tých, ktorí pomoc hľadajú práve tam.

Zuzka

Mám rada výzvy. Takmer denne som chodila do terénu a rozprávala sa s mladými o tom čím žijú. Dnes som na KASPIAN chate pripravená počúvať a spoločne po krokoch hľadať cestu z náročných situácií. Verím, že každá ťažká situácia sa dá zlepšiť.

Maťo

Rozhovory sú užitočné! Preto ma môžeš stretnúť na KASPIAN chate. Keď máš niečoho plnú hlavu, kričala by si do vankúša, alebo Ťa čosi ťaží, napíš. Je to easy a každý z nás sa potrebuje dostať do pohody.

Projekt je podporovaný v rámci programov cezhraničnej spolupráce INTERREG V-A Slovenská republika-Rakúsko Európskym fondom regionálneho rozvoja (EFRR).